Amikor a kreatív elmék a kreatív újságoknál kreatív ötletek után kutatnak, hogy miképpen is lehetne kreatívabban, vagyis valami új formában cikkeket írni, azaz történeteket mesélni az újságolvasónak, mindig kreatívnak tűnik az, aki kiböki: legyen akkor képregény!
Mert a képregény annyira „pop” és az utóbbi években egyébként is reneszánszát éli. (Elég arra gondolni, hány képregényt filmesítettek meg az elmúlt tíz évben). És mellesleg pár évszázada itt van velünk, ha csak a bayeux-i falikárpitra gondolunk…
Vagyis sokan sokféleképpen kísérleteznek vele az újságok hasábjain is manapság – és most nem a megszokott képregénycsíkokra gondolok.
A brit Guardian című napilapban Oliver Kugler legalábbis képregényszerű tudósításait teszik közzé időről időre. A mai lapban – dupla oldalon – megjelent alkotása az egyiptomi fejleményekről szól (afféle helyszíni tudósítás), és szerintem nem annyira támasztja alá, hogy műfajnak ebben a formában túl sok létjogosultsága van… Leginkább szerintem azért, mert semmi többletet nem hordoz a szöveges tudósításokhoz képest, és olykor elég együgyű is…
Mindez azonban nem azt jelenti, hogy a rajzolónak ne lettek volna jobb munkái és izgalmas próbálkozásai. A művész saját honlapjára több ilyet is feltöltött – szerintem érdemes böngészgetni köztük!
A mai Guardianben publikált munkáját pedig ideszkenneltem. Hm, vagyis inkább egészen pontosan a felét, nehogy valakinek eszébe jusson levetetni szerzői jogok megsértése miatt…
Ez egyszerűen undormány.
Úgy egyébként pedig miért is tört ki a forradalom Egyiptomban?
Nos. Mubarak elnök gondolt egyet, és az ország aranyfedezetét – no, nem eladta, mint nálunk egyesek – betette egy ámerikai bankba. Mostanság meg megint gondutt egyet, és ki akarta venni. (Gondolom, némi hozammal.) OSZT NEM VÓTT + EGYIPTOM ARANYA!!! Kissé bégurult az nép, az istenadta…
Hát, az egyiptomi éppen nekem sem tetszik. De a rajzoló honlapján szerintem van egy-két ötletes munka… Ami pedig az arany értéke, a vér és a forradalom összefüggéseit illeti, rémlik, hogy ezt már szépen kifejtette Monori, a piac királya az Eldorado című filmben…